biuro kancelarii adwokackiej

Dzisiaj żyjemy w dosyć niebezpiecznych czasach. Kruczki prawne, prowadzenie wielu działalności, nieuczciwość, podpisywanie wielu umów o pracę- to wszystko są czynniki, które powodują, że wiele osób zadaje sobie jedno pytanie- jak wybrać dobrą kancelarie adwokacką?

Na ratunek

Zastanówmy się jednak najpierw, kiedy właściwie potrzebujemy pomocy prawnika? Dzisiaj są to naprawdę różnorodne sytuacje. Przede wszystkim zatem pomocy prawników na pewno potrzebują firmy. Dlaczego? Podstawowym celem jest tutaj uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji. Każdy właściciel nawet małej firmy musi zawierać przeróżne umowy z różnymi podmiotami, odpowiednio reklamować towar czy usługi, nie może nawet nieświadomie złamać przepisów prawa pracy czy sanitarnych. Ponadto zawsze znajdzie się klient, który będzie niezadowolony z produktu czy usług.

A czy nam- jako zwykłym ludziom, którzy nie mają własnych firm- także przyda się kancelaria prawna? Oczywiście- każdy z nas w swoim życiu na pewno choć raz będzie jej potrzebował. Na pewno nie raz mieliśmy wątpliwości co do naszej umowy w pracy, sytuacji na uczelni. Do tego dochodzą przeróżne postępowania spadkowe, rozwodowe, alimentacyjne. Tu wszędzie porada prawnika jest nieoceniona.

Przejdźmy zatem do naszego pytania- po czym poznać, która z tych wszystkich kancelarii, jakie odwiedzamy naprawdę nam pomoże?

Uznanie klientów

Na początek warto się przyjrzeć opinii innych osób. Wiadomo przecież, że każdy z nas będzie szukał kancelarii albo za pomocą internetu, albo też za radą znajomych. Warto zatem dokonać wstępnej selekcji i odrzucić miejsca, na które klienci często się skarżyli.

Wykształcenie

Następnie warto spojrzeć na wykształcenie prawników. Przede wszystkim- czy na pewno nie są to oszuści. Następnie- jakie są skończone uczelnie, jak długo już działają, czy mają jakieś osiągnięcia.

Wybór dziedziny prawa

Warto w tym momencie wspomnieć, że każda kancelaria adwokacka specjalizuje się w wybranej gałęzi czy też w kilku gałęziach prawa. dzięki temu są oni prawdziwymi fachowcami w jednych dziedzinach, zaś nie podejmą się porad prawnych w zakresie innych. Dlatego warto zorientować się wstępnie, która kancelaria będzie dla nas najlepsza.

Doświadczenie

Kolejną rzeczą, na którą dobrze jest zwrócić uwagę, jest oczywiście doświadczenie. Im dłużej firma działa na rynku, im więcej spraw wygrała, im więcej dobrych porad prawnych udzieliła tym oczywiście wyższa jest jej skuteczność. Nie warto jednak odrzuca na miejscu nowych kancelarii- czasami młodzi adwokaci, chcąc zdobyć pozycję na rynku wkładają wiele zaangażowania w prowadzone sprawy.

Osobista wizyta

Na koniec warto jeszcze dodać, że dobrym pomysłem są osobiste odwiedziny w kancelarii. Jeśli jest coś, w wystroju, w postawie adwokata to nie można tego lekceważyć. W końcu jest to człowiek, któremu musimy móc całkowicie zaufać. Warto zrobić rozeznanie uzyskać najpierw numery telefonów kancelarii adwokackiej a następnie pełne dane kontaktowe takiej kancelarii i jeśli znajduje się ona blisko miejsca naszego zamieszkania to wybrać się do niej i osobiście omówić problem.